Teknoloji

X, Microsoft Edge’de alarm zillerini ayarlarken Twitter’ın yeniden markalaşması

Twitter’ın X olarak yeniden markalaşması ilginç sorunları da beraberinde getirmeye devam ediyor. Microsoft’un Edge tarayıcısı da ani simge değişikliği nedeniyle siteyi şüpheli olarak işaretliyor.

İlk olarak Twitter’da bildirildiği üzere, Edge gibi Chromium tabanlı tarayıcılar, bazı sistemlerde yeni tasarlanmış bir X simgesi hakkında uyarılar gösteriyor ve bu da onu potansiyel bir kimlik avı tehdidi olarak pahalı hale getiriyor.

Uyarı, kullanıcılardan logo değişikliğini incelemelerini ister ve ” Bu web uygulaması, farklı bir uygulama olduğunu düşünmeniz için sizi kandırmaya çalışıyorsa kaldırınAncak bu uyarı, Edge’in tasarlandığı gibi çalışan yerleşik kimlik avı önleme özelliğidir ve X’in kendisinden kaynaklanan gerçek bir güvenlik riski değildir.

Google aramalarına göre Edge’in X’i tehlikeli olarak işaretlemesi birçok kullanıcının kafasını karıştırdı. Bazıları, cihazlarına kötü amaçlı yazılım bulaştığından endişe ediyor. Deneyimli teknoloji kullanıcıları bunun yanlış bir uyarı olduğunu anlasa da, birçok kullanıcı hala bu uyarıdan şüphelenmeye devam ediyor.

Bu olay, son zamanlarda X’in yeniden markalaşma zaman çizelgesinden kaynaklanan diğer sıkıntıları takip ediyor. Başka bir örnekte Endonezya, x.com alan adıyla ilgili önceki sahipler altındaki geçmişteki yasal sorunlardan kaynaklanmaktadır. Kesintisiz olarak X’i bloke etti.“X”, gerekli şehir izinleri olmadan San Francisco binasındaki tabelaları değiştirmeye çalışırken de sorunlarla karşılaştı.

Yeniden markalaşma, Elon Musk’ın X’i Çin’deki WeChat gibi bir “süper uygulamaya” dönüştürme vizyonunu yansıtıyor . Ancak yaşananlar, Microsoft gibi iş ortaklarıyla uyum değişikliklerindeki aksaklıkları ortaya koyuyor. Ayrıca, Twitter’ın sistemlerini bu kadar hızlı değiştirmesinin öngörülemezliğini de gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu