Teknoloji

Google en çok arananı açıkladı… 8 Nisan’da yine unutulmadı!

Google, internette en çok aranan içeriğin başlıklarını paylaştı. 1 Nisan ile 8 Nisan ortası arasında en çok aranan başlıklar listesinde 23 arama sonucu bulunuyor.

HER 8 NİSAN GÜNDEMDİR

Google tarafından oluşturulan en çok arananlar listesinde birinci ve ikinci sırada yer aldı. “Fenerbahçe-Beşiktaş” arama oluşturur. 23 aramanın 22’si futbolla ilgili başlık olurken, kalan 1 arama sonucu çok popüler eski bir dizinin ana karakterinin adı.

Listeye bakıldığında internet kullanıcılarının en çok gülümsediği arama sonucu Kurtlar Vadisi dizisinin ana karakteri oluyor. “Süleyman Çakır” oldu. Dizide Süleyman Çakır’ın ölüm yıl dönümünü unutmayan seyirci, bu ismin Google’da en çok arananlar listesine girmesini sağladı.

Twitter’da neredeyse her yıl gündem olan dizideki Süleyman Çakır karakteri bu yıl da izleyiciler tarafından unutulmadı. Twitter’da ölüm yıl dönümü kutlanan karakterin adını görenler, Google’da Süleyman Çakır’ın adını aratıp ölüm yıl dönümünü doğruladı.

OKTAY KAYNARCA’DAN SÜLEYMAN ÇAKIR İÇİN KARAKTER İNCELEME VİDEOSU

Kurtlar Vadisi dizisinde Süleyman Çakır karakterini canlandıran Oktay Kaynarca, izleyicilerin dizideki karaktere olan ilgisine kayıtsız kalmadı ve sosyal medyada bir görsel yayınladı. Kaynarca, “Merhunu tanıyordum” diyerek yoğun ilgiye esprili bir dille karşılık verdi.

google trendleri

Google Trends tarafından hazırlanan liste sürekli güncellenmektedir. Gündeme göre değişen liste, kullanıcıların anlık olarak en çok merak ettikleri ve en çok hangi konuları öğrenmek istediklerini gösteriyor.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu