Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan fahiş kira açıklaması: Bedelini ödeyecekler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; Suudi Arabistan, Katar ve BAE’yi kapsayan Körfez gezisinden dönüşünde Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni ve Haber7 Yazarı Hasan Öztürk ile Ülke TV’de yayınlanan “Olağandışı” programının sunucusu Turgay Güler’in de aralarında bulunduğu gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İstanbul’da 100 bin atıl ev var, bitmedi, yarım kaldı diyorlar. Bunlar sektöre kazandırılabilir mi? Boş evler de kira fiyatlarına etki ediyor. Bazı ülkelerin boş evlere yüksek vergi verdiği bilgisi var. Türkiye’de böyle bir şey olur mu?”sorusu üzerine şu açıklamayı yaptı:

“BUNUN HEDEFİNİ ÖDEYECEKLER”

Şimdi Bakanlığımızın bahisle ilgili bir çalışması var. Bu çalışmada bunların ötesine geçeceğiz. Yani onlar için kar olmayacak. Gerekirse fahiş kira artışını ve konut fiyatlarını durdurmak için cezalar da uygulayacağız. Bir azınlığın vurgunculuğuna vatandaşlarımızı kurban edemeyiz. Vatandaşımızın alım gücünü düşürmemek ve enflasyonu ezmemek için yaptığımız zamlara göz diken konut sahipleri bedelini ödeyecek. Her durumda, fahiş fiyat artışlarına yol açan ve piyasayı istikrarsızlaştıran davranışlarından dolayı cezalandırılacaktır.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu