Haber

Anka Drone Hatay’daki Yıkımı Görüntüledi

Kahramanmaraş’ta meydana gelen sarsıntıların yıkıma yol açtığı 10 ilde enkaz altından kurtarılmayı bekleyen vatandaşlar için arama kurtarma çalışmaları sürüyor. ANKA Haber Ajansı, Hatay’daki yıkımın büyüklüğünü drone ile kaydetti.

6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler, 10 ilde büyük yıkıma neden oldu. 8 ilde arama kurtarma çalışmaları depremin ardından 4. gününde de devam ediyor. Şanlıurfa ve Kilis’te arama kurtarma çalışmalarının tamamlandığı belirtildi.

Son bilgilere göre, Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı (AFAD) ekipleriyle çok sayıda ekip uyum içinde çalışırken, 10 ilde toplam 28 bin 44 vatandaş tahliye edildi, 12 bin 873 kişi hayatını kaybetti, 62 bin 937 kişi de hayatını kaybetti. yaralandı.

Hayatını kaybedenlerin defin işlemlerinin tamamlanması için işlemler devam ederken, yaralılar yurdun birçok yerindeki hastanelere sevk ediliyor. Depremde kurtarılan yaralılardan 680’i İstanbul’a getirildi. Yaralılar, devlet ve özel 64 hastanede tedavi altına alındı. Yaralılardan 262’sinin taburcu edildiği belirtildi.

HATAY’DA YIKIM GÖKTEN BAKILDI

ANKA Haber Ajansı, depremden en çok etkilenen ancak arama kurtarma ve yardımların geç ulaştığı Hatay’daki büyük yıkımı bugün drone ile kaydetti.

armutlu-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu