Haber

Stefan Kuntz, “Skordan memnun değiliz”

– Stefan Kuntz, “Skordan memnun değiliz”

“Takım taktiksel olarak söylediğimizi sahaya yansıttı”

BURSA – Türkiye A Milli Futbol Grubu Teknik Müdürü Stefan Kuntz, “Skordan memnun kalmadık. Oyuna yönelik bir taktik anlayışımız vardı, beklentilerimiz vardı. Takım kendilerine anlattığımız taktiksel çalışmaları sahaya çok iyi yansıttı.” disiplinli bir şekilde.”

EURO 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nın ikinci haftasında D Kümesi, Bursa Büyükşehir Belediye Stadı’nda Hırvatistan’a 2-0 mağlup oldu. Karşılaşmanın ardından düzenlenen toplantıda konuşan Türkiye A Milli Futbol Takımı Teknik Müdürü Stefan Kuntz, “Skordan memnun kalmadık. Oyuna yönelik taktik anlayışımızdan bir beklentimiz vardı. Takım kendilerine anlattığımız taktik uygulamalarını yansıttı. Sahada çok disiplinli bir şekilde oynadık.Böylece tecrübeli rakibi maçın başında 8-9 bariz hata yapmaya zorladık.Aynı zamanda bu hatalardan 3-4 tanesi önemliydi ama başaramadık. hedefi bul Rakibimiz kaleye ilk geldiğinde golü buldu. En büyük fark, topla buluştuğunuz anda ilk temasla ne yaptığınızdır” dedi.

Kuntz, aslında oyunu bırakmadıklarını belirterek, “Oyunu zorladık, bu seviyede grupla baş edebileceğimizi gösterdik. Bu duyguyu sonraki süreçlere de yansıtmamız gerekiyor. Bu ileriye dönük atmosferde oyuncularımızın yanında olmazsak nelere çalışmaları gerektiğini bizzat konuştuk.Haziran ayında “Kampımız uzun olacak.

Arda Güler’in oyuna girmesiyle ilgili bir soruyu yanıtlayan Kuntz, “Hakan Çalhanoğlu bugün belli ki 6 numara oynadı. Arda hiçbir zaman o mevkide değişebilecek bir oyuncu olmadı. Ama bu kadar olsa da fırsatımız olmadı. Arda’yı oraya koymak için.”

Hakemlerle ilgili konuşmak istemediğini de sözlerine ekleyen Kuntz, “Genel olarak hakemlerden bahsetmiyorum. Girdiğimiz pozisyonlardan gol atsaydık bugün bunları düşünmemize gerek kalmazdı. Benim sorum Hakeme kolay geldi. Kendi aktif süremden beri anlamadığım bir iddia vardı. Devam eden hücum atağımızı ceza sahasına soktuk. “Hareket etmemize rağmen neden oyunu bitirdiler diye sordum. Muhtemelen biz gol atacaktık, 2-1 olacaktı, o da bitirebilirdi” dedi.

haberkorkuteli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu