Haber

Naci Görür’den Adana uyarısı: Maraş ve Gaziantep depremlerinin stres atmış olabileceği konusunda yönetimleri uyardık

Naci Görür, Kahramanmaraş merkezli depremlerde yerle bir olan 11 ilden biri olan Adana ile ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

“HERKES YİNE AYNI ŞEYİ SORUYOR”

prof. Görür’ün açıklamaları şöyle; “Arkadaşlar hep Adana’ya soruluyor. Herkes defalarca aynı şeyi soruyor. Endişelerinizi anlıyorum ama mümkün olduğunca insanımızın yararına olacak konulara odaklanalım ve onları doğru yönlendirelim.

“YÖNETİMLERİ UYARDIK”

Maraş’ta 7,5 büyüklüğünde deprem üreten Sürgü fayı kırıldı ama onun batı-güneybatı uzantısı olan Sorgun fayı kırılmadı. Bu fay Adana havzasına dallanarak devam eder. DAF’ın Maraş, Yumurtalık, Osmaniye ve Ceyhan bölgelerinde şubeleri bulunmaktadır. Maraş ve Gaziantep depremlerinin bu kollara gerilimi aktarmış olabileceği konusunda yönetimleri uyardık. Amaç, gerçek şeyler yapmak, yerleşim yerlerimizi şoka dayanıklı hale getirmek.

“BİLİM NEDEN SEVDİĞİMİZİ, NE İSTEDİĞİMİZİ SÖYLEMEZ”

Bilim durumun ne olduğunu, ne istediğimizi söyler, güzelliğimize neyin gittiğini değil. Lütfen insanları suçlamayalım, onların söylemediklerini söylüyormuş gibi yapmayalım, bunları politize etmeyelim. Deprem konusunda halkımıza ve yöneticilerimize hep birlikte, sevgiyle destek olalım.”

catalcaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu