Haber

Libya’daki Arap Enformasyon Bakanlarından Filistin sorununa destek vurgusu

Arap ülkelerinin Enformasyon Bakanları, Kudüs’ün Filistin’in başkenti olarak korunması ve Filistin sorununa destek verilmesi gerektiğini vurguladı.

Arap ülkelerinden Enformasyon Bakanları, Trablus’un 2022’de “Arap Dünyasının Medya Başkenti” olması münasebetiyle düzenlenen etkinlikler çerçevesinde bir araya geldi.

Arap Ligi Medya ve İletişim Sektörü Başkanı Ahmed Rashid Khatabi, görüşmenin ardından düzenlediği basın toplantısında, Libya tarafının Filistin meselesini desteklemek ve Kudüs’ü Filistin’in başkenti ve kalıcı başkenti olarak korumak için bir plan önerdiğini söyledi. Arap medyasından.

Hattab, Libya’nın önerdiği planın terör ve yıkıcı olaylarla mücadele çabası oluşturulmasını da içerdiğini kaydetti.

Libya Ulusal Birlik Hükümeti Devlet İlişkileri ve Siyasi İşler Bakanı Walid al-Lafi, Arap ülkeleri arasında basın ve medya sektöründe işbirliğinin her zamankinden daha değerli bir ihtiyaç haline geldiğini belirtti.

Lafi, “Filistin sorunu ve Kudüs’ün Yahudileşmeden korunması gibi halkımızı etkileyen ortak sorunlarla başa çıkmak için neden sağlam temelli politikalar uygulayamadığımızı tartıştık” dedi. söz konusu.

Görüşmede Filistin Enformasyon Bakanı ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Nabil Ebu Rudeyne, Somali Enformasyon Bakanı Davud Cami, Cezayir Enformasyon Bakanı Vekili Fevziye bin Kısım, Moritanya heyeti ve Arap bakan yardımcıları da hazır bulundu.

Arap Ligi’nin Libya’nın başkenti Trablus’un “2022 Arap Dünyası Medya Başkenti” olması nedeniyle düzenlediği etkinliklerin bugün sona ermesi bekleniyor.

Bu kapsamda Salı günü başkent Trablus’ta “Medya ve Reklamcılık Fuarı” Başbakan Abdülhamid Dibeybe tarafından açıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu