Haber

Kılıçdaroğlu, koltuğunu isteyen İmamoğlu’na kapıyı bir kez daha kapattı.

Yerel seçimler öncesi değişim tartışmalarının alevlendiği CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan sürpriz çıkış oldu. Kendisine rakip olarak görülen ve partide değişim davetlerini başlatan İBB Genel Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu aday göstermek istediğini ifade eden Kılıçdaroğlu, “İstanbul’u yeniden kazanacağına inanıyorum” dedi.

SÜRPRİZ İTTİFAK ÇIKIŞI

Gazeteci Fikret Bila’ya açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, “Burada önemli olan kriter Türkiye’nin geleceği ve çıkarlarıdır. Bu kritere göre muhalefet partileri işbirliği yapma eğilimindedir. Türkiye’yi düşünen muhalefet partileri öne çıkıyor.”

HEMEN KAPATILDI İMAMOĞLU

Değişim çağrılarının rakibi ve öncüsü olarak görülen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında da değerlendirmelerde bulunan Kılıçdaroğlu, “Belediye başkanlarımız çok başarılı. CHP’nin halka hizmet anlayışını çok güzel uygulamışlar. Dolayısıyla belediye başkanlarımız çok başarılı. , Belediye başkanlarımızın tekrar aday olup hizmetlerine devam etmelerini istiyorum.Bu büyükşehir belediye başkanlarımız için de geçerli.Çok başarılılar.Onlara da söyledim.Bence Ekrem Bey (İmamoğlu) ve Mansur Bey (Yavaş) alsınlar. İstanbul ve Ankara belediye başkanlarına yeniden aday oldu.Ekrem Bey’in İstanbul’u “Ankara’yı Mansur Bey’in kazanacağına inanıyorum” dedi.

selcukhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu