Haber

İzmir’de 19 yaşındaki gençten 6 gündür haber yok

İZMİR’in Çeşme ilçesine eğlenmeye giden 19 yaşındaki Veli Eren Atay’dan 6 gündür haber alınamıyor. Atay’ın en son bir şahısla yolda yürüyen bir minibüs şoförü tarafından görülen babası Mehmet Atay (48), oğlunun hayatından endişe ettiklerini belirterek, kendisini görenlerin veya nerede olduğunu bilenlerin güvenlik güçlerine haber vermelerini istedi.

İzmir’in Karşıyaka ilçesinde yaşayan ve bir diş kliniğinde çalışan Mehmet Atay ve Ebru Atay’ın (45) iki oğlunun en büyüğü Veli Eren Atay, 15 Temmuz’da bir grup arkadaşıyla öğle yemeği yemek için Karşıyaka’daki evinden Çeşme’ye gitti. Atay, aynı gün akşam saatlerinde arkadaşlarıyla Alaçatı’da bir eğlence kulübüne gitti. Görgü tanıkları ve kamera kayıtlarına göre Atay’ın 2’si birlikte eğlenmeye gelen 4 arkadaşı saat 02.30 sıralarında mekandan ayrıldı. Veli Eren Atay ise saat 04.00 sıralarında yerden ayrıldı. Atay en son ertesi gün saat 19.00 sıralarında bir minibüs şoförü tarafından yanında bir kişiyle Alaçatı ilçe merkezine yürürken görüldü. Annesiyle son telefon görüşmesini 16 Temmuz saat 01.30’da yapan Veli Eren Atay’ın kendisi için üzülmemeleri gerektiğini söylediği ve Çeşme’de çok eğlendiklerini söylediği öğrenildi. Ancak Atay’dan bugüne kadar bir haber alınamadı. Oğullarının hayatından endişe duyan Mehmet ve Ebru Atay çifti, karakola giderek kayıp başvurusunda bulundu.

Oğlunun hayatından endişe ettiklerini dile getiren Mehmet Atay, “Oğlum saat 04.00’te arkadaşlarıyla eğlence mekanından çıkıp 2-3 kilometre uzaklıktaki Delikli Koyu’na gidiyor. Orada Çeşme’ye gittiği arkadaşlarıyla değil başka arkadaşlarıyla buluşuyor. Oğluma ‘Ne yapıyorsun? Telefonunu kaybettiğini söyleyip aradı. Arkadaşları da aramasına yardımcı oldu. Ancak ilerleyen saatlerde ‘Eve gitmemiz lazım’ deyip gittiler. Oğlum telefonunu arayıp durdu. 08:00 sıralarında oğlum burada uyuyakaldı.Birisi görüp ‘Burası güneş gölgeli bir yere gidin’ diye ikaz etti. Bunun üzerine kalkıp halk plajının olduğu alana gitti.Sahildeki bir abimizden su istedi.Bu kişi yanından su verdi ve yanından cips ikram etti.Oğlum cipsli meşrubatları çok seviyor.“Meşrubat var mı?” diye sordu öyle olmadığını anlayınca teşekkür edip gitti.Oğlum gittikten hemen sonra o kişi onun durumunun iyi olmadığını düşünüp 155’i aradı.Sanırım sarhoş olabilir.Bu kişi polisi ararken oğlum gitti.Saat 19.00 sıralarında Alaçatı’da çalışan bir minibüs şoförü oğlumu görüyor.En son bu minibüs şoförü var.Oğlumla birlikte bir kişi daha vardı.Muhtemelen binmek için yanlarında durmuş.Ama gitmediler. dedi.

Oğullarının kaybolduğu günden beri çok yıprandıklarını ifade eden Atay, “Bütün akraba ve akrabalarımız perişan. Oğlumun bir derdi, sıkıntısı yoktu. Bir yere gidecek olsak beraber gider eğlenirdik. Daha önce de Çeşme’ye gelirdi. Ama zamanında gelirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu