Ekonomi

Ekonomik Kriz Tatil Planlarını İptal Etti

MELTEM KARAKAŞ

Ekonomik sebeplerden dolayı bu yıl tatile gidemediklerini ifade eden Eskişehirli vatandaş, “Tatil yapacak param olsa Avrupa’dakiler gibi ben de gitmek isterim. Bize tatil yasak.”

Yaz sezonu yaklaşırken tatil planı yapmak isteyen vatandaşların hayalleri ekonomik nedenlerle yarım kaldı. Bu yıl bütçelerinin tatil planlamasına izin vermediğini söyleyen Eskişehirli vatandaşlar, tatile çıkmanın mümkün olmadığını söyledi.

“BU YIL EMEKLİ OLDUĞUMUZ İÇİN TATILE GİDEMİYORUZ”

Ulaş Ayata: Tatile gidecek kadar param olsa, Avrupa’dan gelenler gibi ben de gitmek isterim. Ancak ekonomik kriz nedeniyle tatile gidemiyoruz. En son tatile gittiğimde muhtemelen 3 yaşındaydım. Bütçemizi aşıyor. Hemşire olmama rağmen bir markette çalışıyorum.

Enis Zeytinler: Tatile gitmeyi düşünmüyoruz. Beş yıldır hiçbir yere tatile gidemiyoruz çünkü bu 21 yıllık hükümet bizi öldürüyor. Bu yıl toparlanamayacağımız için bayram bize yasak. 7 bin 500 lira ile 12 bin liralık konut kirası olan bir yerde ne mümkün. 37 yıl çalıştım. Emekliyim. 12 yıldır çalışıyorum. Emeklilik hayatı yoktur.

Reşat Bağcıvan: Emekli olduğumuz için bu sene tatile gidemeyeceğiz. Avrupalı ​​değiliz ki bu maaşla tatile çıkalım. Ekonomik gücümüz yeterli değil. En son 20 yıl önce tatile gitmiştim. O çalışırken. Artık gidemeyiz.

Tuncay Barın: Ben gidemeyeceğim galiba. Ekonomik nedenlerle. En son dört yıl önce tatile gitmiştim. Değişim bize yeter. Tatilde kendimize ekleyeceğiz. Bir tatil için en az 20 bin liraya ihtiyacınız var. Aynı zamanda çok mütevazı bir tatil için.

haberbayrakli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu