Ekonomi

BUSİAD’ın Bursa Vizyonu Başkan Aktaş’a sunuldu

BURSA (İGFA)-Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın makamında gerçekleştirilen ziyarette Aktaş, çalışmaların şehrin adına bir kazanım olduğunu belirtti.

Bursa’da bazı şeylerin çok net ifade edilmesi gerektiğini vurgulayan Lider Aktaş, “Bursa, İstanbul’un yanı başında, denize sıfır kadim bir şehir ve Uludağ gibi bir değeri var. Biz bu koltuktan gideceğiz, bu şehir hep kalacak. Sanayi, tarım ve turizm Bursa’nın gerçeğidir. Herkesin kalbi birlikte atarsa ​​tahlil olur.” Çalışmada organize sanayi bölgesi şartının yer almamasını da takdirle karşılayan Aktaş, “Şartları sağlayan tek bir sanayi neden olmasın. Çevreye duyarlı ve katma değer üreten bir sanayiye yer verilebilir.” dedi.

BUSİAD Yürütme Kurulu Başkanı Buğra Küçükkayalar, çalışmaları hakkında bilgi vererek, bu üç grubun birbirlerinin alanlarına karışmadan var olabildiklerini belirtti. Küçükkayalar, 2040 Bursa 1/100.000 Çevre Yönetmelik Planı çıktıktan sonra herkesin uyması gerektiğini de belirterek, dijital, yeşil ve sosyal dönüşümünü gerçekleştirmiş, katma maliyetli işler üreten sektörün Bursa’da olması gerektiğini sözlerine ekledi.

Ziyarete BUSİAD Yürütme Kurulu Başkan Yardımcıları Tuncer Hatunoğlu ve Yasemin Uyar Duman, Yürütme Konseyi Üyesi Ali Erman Aytaç, Kontrol Komitesi Üyesi Hasan Eker ve BUSİAD Genel Sekreteri Erol Alakoç katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu