Ekonomi

Bitcoin spot hacmi yeni yılın en yüksek seviyesine ulaştı

bitcoin spot hacimleri yeni yılın en yüksek seviyelerine ulaştı. bilgiler, bitcoinKripto para biriminin fiyatı dalgalı bir dönüş aldığından, spot ticaret hacimlerinin geçen hafta yeni yılın en yüksek seviyesine ulaştığını gösteriyor.

Bitcoin’in 7 günlük ortalama günlük işlem hacmi 13 milyar dolar

Blockchain veri araştırma şirketi Esrarengiz AraştırmaBitcoin’in son haftalık raporuna göre son dönemde 7 günlük ortalama günlük işlem hacmi 13 milyar oldu. dolarulaşmış.

Günlük işlem hacmi; Bitwise, 10 borsada işlem gören toplam Bitcoin miktarını ölçen bir göstergedir. Bu hesaplama için Bitwise 10 borsası seçildi çünkü bu platformların piyasadaki en güvenli verileri sağladığı biliniyor. Bunların hepsi segmentteki borsalar olmasa da, verileri yine de tüm spot piyasadaki eğilim için sağlam bir varsayım sağlıyor.

Göstergenin fiyatı yüksek olduğunda, çok sayıda madeni paranın şu anda spot piyasada bir miktar hareket gördüğü anlamına gelir. Bu tür bir trend, kripto yatırımcılarının şu anda aktif olduğunu gösteriyor.

Göstergenin fiyatı düşük olduğunda BTC piyasası Şu anda fazla hareket görmediğini gösteriyor. Böyle bir eğilim, varlığa olan genel ilginin şu anda düşük olduğunun bir işareti olabilir.

Arcane Research’ün 21 Şubat sayısı Eğrinin ÖnündeGeçen yıl boyunca günlük ortalama 7 günlük. Bitcoin işlem hacmieğilimi gösterir

7 günlük ortalama günlük Bitcoin işlem hacminde geçen haftaya göre keskin bir artış var. Bu son piyasa faaliyeti patlamasıyla, ölçüm maliyeti bu yıl şimdiye kadar gözlemlenen en yüksek seviyeye ulaştı. 13 milyar dolarulaşmış.

Bitcoin, 2022’den bu yana ikinci en yüksek seviyesini görüyor

Bu spot hacmi seviyesi, Şubat 2022’den bu yana en yüksek ikinci seviye gibi görünüyor ve yalnızca FTX sonrası panik süreci Kasım ayı günleri daha yüksek fiyatlar kaydetti.

Hacimlerin büyük çoğunluğu Binance’te hala ağır, ancak platformdaki fiyatların kaldırılmasından bu yana eğilim devam ediyor.

Rapora göre “Binance hacmi hala günlük BTC spot hacminin %95’ini temsil ettiğinden, diğer spot borsalardaki hacimler Ocak ayındaki zirve seviyesi olan 680 milyon doların altında.”

Göstergedeki büyük artışın arkasındaki nedenlerden biri, kripto para biriminin geçen hafta gözlemlediği keskin fiyat hareketiydi. Genel olarak yatırımcıların ilgisini piyasaların en oynak olduğu dönemlerde çekmekte ve bu dönemlerde işlem hacimleri artmaktadır.

Bitcoin (BTC) yeni fiyatıGeçen hafta %9 artışla 24.100 dolar civarında işlem görüyor.

Bu makale ilk olarak Paranfil’de yayınlandı.

finikeajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu