Haber

Ankara Büyükşehir Belediyesi Şiddetli Yağışlar Nedeniyle Teyakkuzda

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkentin dört bir yanını aynı anda etkisi altına alan şiddetli yağışların olumsuz etkilerine karşı 1401 araç ve 4140 işçi bölgede görev yaptı. Merkezde yağış oranı 35 kilogramı geçti. Kentin yağmur suyu hatlarının toplanma noktası olan Ankara Çayı’nın yoğun yağış nedeniyle debisi artarken, yağmur suyu hatlarının dolması nedeniyle yollarda göletler, sıçramalar ve kısa süreli seller meydana geldi.

Kentte etkili olması beklenen şiddetli yağış ve fırtınaya karşı başkentlileri uyaran Ankara Büyükşehir Belediyesi, olası tüm aksiliklere karşı teyakkuzda bulundu.

Yağış oranının 35 kilogramı geçtiği kent merkezinde afet düzeyindeki yağışlarla etkin bir çalışma yürütmek amacıyla ilgili tüm birimlerde çalışanların izinleri kaldırıldı. Büyükşehir Belediyesi, başkentin tüm bölgelerini etkisi altına alan yağışlara karşı bölgede 1401 araç ve 4140 işçi ile çalışma yaptı.

Ekiplerin afet çalışmaları Büyükşehir Belediyesi’nin Youtube hesabından canlı yayınlandı.

ANKARA NEHRİNİN AKIŞININ ARTMASI BASKINLARA NEDEN OLDU

Başkent kent merkezinde yağmursuyu hatlarının buluşma noktası olan Ankara Çayı’nın su seviyesinde gözle görülür bir artış yaşandı. Şiddetli yağışlar nedeniyle Ankara Çayı’nda su seviyesi ve debisi yükseldi, yağmur suyu limitleri doldu. Yağmurs’un tam olarak çalışması sonucu kentin sokak ve sokaklarında uyku hatları, göletler, ribaundlar ve kısa süreli su baskınları meydana geldi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ile uyum içinde yürütülen müdahale çalışmalarında Afet Uyum Merkezi, ASKİ Genel Müdürlüğü, Ankara İtfaiyesi, Fen İşleri ve Şehir Estetiği Dairesi Başkanlığı ve Ankara Emniyet Müdürlüğü ihbar noktalarına anında müdahale etti.

Kaynak: ANKA / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu